Ky është parashikimi i motit për sot

LAJME

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot mbi vendin tonë do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell.


Vranësirat në pjesën jugore dhe juglindore mund të sjellin riga të dobëta shiu.

 

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 1-6 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 13-15 gradë Celsius.

 

Do të fryjë erë nga drejtimi i veriperëndimit me shpejtësi 1-6 m/s.