Duda Balje kërkon falje që votoi Gjykatën Speciale

LAJME

Deputetja nga komunitetet në Kuvend, Duda Balje, ka reaguar pas arrestimit ish-zëdhënësit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Jakup Krasniqit nga Dhomat e Specializuara të Hagës.

Balje thotë se Jakup Krasniqi është vet liria, teksa ka kërkuar falje që ka votuar formimin e Speciales.

 

Kujtojmë se edhe ish-deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Adem Grabovci, është penduar për votën e dhënë për formimin e kësaj Gjykate. Speciale.

 

Grabovci në Info Magazine të Klan Kosovës tha se është i gatshëm t’u kërkojë falje qytetarëve të Kosovës për siç tha ai gabimin e vetëm.

Postimi i plotë:

Baca Jakup është vet LIRIA !

Jam thellësisht e tmerruar me format e veprimit të sotëm ndaj Baces Jakup dhe familjes së tij!

Kërkoj falje publike që atëherë e votova këtë ” gjykatë speciale”!
Më vjen shumë keq, sinqerisht që votuam atë botë !