BE asnjë reagim ndaj Vucicit për kërcënimet me luftë ndaj Kosovës

Gjatë ditës së djeshme presidenti serb Aleksandar Vucic, shkaktoi shumë reagime kur kërcënoi tërthorazi me luftë ndaj Kosovës. Por, Bashkimi Evropian nuk ka pranuar të komentojë deklaratën e presidentit serb Vucic, i cili të enjten tha se në Kosovë mund të ndodhë një konflikt i llojit të Nagorno Karabakut nëse përpjekjet për kompromis dështojnë.   […]

Continue Reading

Partia e serbëve të Kosovës del kundër Listës Serbe: Deklarata e Vucicit është hipokrizi

Partia e serbëve të Kosovës (PKS), e udhëhequr nga Aleksandar Jabllanoviq, ka kritikuar rëndë Vuçiqin për deklaratën e tij të fundit i cili krahason çështjen Kosovë-Serbi me atë Armeni-Azerbajxhan, ku flet për konflikt të ngrirë dhe luftë me Kosovën. PKS ndër të tjerash deklaron se: “Kosova nuk ka asgjë të përbashkët me situatën në Azerbajxhan […]

Continue Reading

Biden fiton edhe në këtë shtet

Joe Biden ka fituar zgjedhjet presidenciale në shtetin e Arizonës, raportuan mediat amerikane më 12 nëntor. NBC, CBS, ABC, dhe CNN e shpallën fitues Bidenin në këtë shtet, i cili ka 11 vota elektorale, pas pothuajse një javë që kur u mbajtën zgjedhjet presidenciale më 3 nëntor. Me fitoren në Arizona, Biden ka 290 vota […]

Continue Reading

“LIRIA KA EMËR” nis publikimin e rrëfimeve autentike të ushtarëve të UÇK-së, falënderon Edi Ramën

“LIRIA KA EMËR” nga sot ka filluar me ciklin e transmetimit të video-materialeve, që janë rrëfime autentike të ushtarëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, të cilët si 18-vjeçarë i ishin bashkuar luftës. Këto video-materiale kanë synim sensibilizues për shoqërinë lidhur me luftën dhe paqen në Kosovë. Kemi pasur nderin që intervistën e parë të këtij […]

Continue Reading